Myšlenky z nemocnice

21. listopadu 2014 v 21:43
Ahoj,
Po dlouhé době jsem tady zase. Ale než se začnu věnoat příběhu proměny, chci vysvětlit svoji pauzu. Všem se za to samozřejmě moc omlouvám. Měla jsem úraz a týden ležela v nemocnici. I když už jsem doma, pořád mi ještě není nejlíp, ale pokusím se, psát co nejvíce. Děkuju za pochopení.

Celkem mě naštvalo, když jsem skončila v nemocnici, zrovna když jsem si detailně naplánovala celý týden a byla rozhodnutá udělat další kroky směr k lepšímu životu. Ale když se zpětně na celou situaci podívám, jsem ráda, že se to stalo. Měla jsem neuvěřitelně moc času na přemýšlení. A je tu pár drobných myšlenek, o které se chci podělit. Ovšem nebudu (jako někteří pisálci článků typu 10 zaručených rad jak ...) vypisovat jednotlivé body, ale svojí myšlenku více popíšu. Koneckonců popisuju svojí cestu.

Úspěch se skláda z tisíce drobných krůčků, žádný nelze přeskočit. Vždy musíte trpělivě pokračovat dál!
Některé zvládneme na první pokus a u jiných musí udělat tisíc chyb, než zjistíme způsob, kterým to bude fungovat.
Samozřejmě každé selhání se počítá, ale je lepší počítat úspěch a ze selhání se poučit.
"Smířím se s neúspěchem, ale nikdy bych nepřijal fakt, že jsem s o úspěch nepokusil!" (Michael Jordan)
Uznávám byly chvíle, kdy jsem vše chtěla vzdát, vlastně občas ještě jsou. Kdo se vzdá s prvním selháním, nikdy nevyhraje!


Uvědomila jsem si, že není podstatné, co všechno si naplánujeme, ale co všechno splníme. K čemu mi byl dokonalý plán, když jsem ho neuskutečnila. S tím souvisí, že všechno má svůj čas. Můžeme se do všeho vrhnout bez přemýšlení, a nebo promyslet plán a pak dát vše do jeho uskutečnení.

Na nemocničním lůžku jsem chvíli uvažovala o tom, že se vrátím zpět ke "starému" způsobu života. Ale musím uznat, že by to byla chyba! Ačkoli vím, že někdy je těžké rozdávat lásku, pomáhat ostatním a za tohle vše sklidit pouze kritiku, nechci skončit dole. Chci stoupat směrem vzhůru, ne jen klečet v prachu! Chci být lepší! A taky lepší budu! Nečekám, že mě okolí pochopí, denně se setkávám s nepochopením, s falešností, přetvářkou,... Ale přesto doufám, že moje chování ovlivní alespo někoho, že si lidé konečně uvědomí, že nenávist, závist apod. nejsou cestou k úspěchu. Často selhávám, ale to i tisícovky jiných! Jsme jen lidé! Lidé selhávají! Selhání je důvodm proč to nevzdat, protože v těchto okamžicích si vždy uvědomím chyby, kterých jsem se dopustila a v "dalším kole" se jim vyvaruji.


Změna je život! Každý, kdo se pokusí o změnu sebe, ne okolí, má mé uznání. "Každý chce měnit svět kolem sebe, ale málokdo si uvědomí, že musí začít u sebe" (L. N. Tolsotoj)
Kdyby tohle udělal každý, svět by byl lepší. Ale je to jen hezký sen. Pojďme to změnit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 21. listopadu 2014 v 21:57 | Reagovat

Mám na vás jednu prosbu... hlasujte prosím pro Lucku Bílou v anketě Český slavík. Stačí zaslat sms ve tvaru SLAVICE 9 BILA LUCIE a odešlete na číslo 736 373 737 za cenu běžné sms. Děkuji. :-)

2 Raven Morbid-Darkness MisakishimizuChan Raven Morbid-Darkness MisakishimizuChan | Web | 21. listopadu 2014 v 22:07 | Reagovat

Krásně řečeno =)

3 Lex Lex | 25. listopadu 2014 v 19:43 | Reagovat

[2]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama